اجاره اکسیژن ساز

برای مشاوره و اطلاعات بیشتر جهت اجاره دستگاه اکسیژن ساز با شماره  09128905792 تماس بگیرید.

اجاره دستگاه اکسیژن ساز:

با سرد شدن هوا و هم چنین افزایش آلاینده های موجود در هوا، بیماری های ریوی در حال افزایش هستند و بیماران بیشتری به اکسیژن تراپی نیاز پیدا می کنند. این نوع درمان، در صورت نیاز کم به اکسیژن، با استفاده از کپسول اکسیژن برطرف می شود. اما اگر بیمار نیاز طولانی مدت یا 24 ساعته به اکسیژن داشته باشد لازم است از دستگاه اکسیژن ساز استفاده شود. از آن جایی که این دستگاه در برندهای مختلف با قیمت های نسبتا بالایی ساخته می شود، امکان اجاره اکسیژن ساز در منزل یا محیط های درمانی باعث کاهش هزینه های بیمار می شود. بیمار می تواند پس از درمان های تخصصی که در بیمارستان انجام می شود، دستگاه را از شرکت های معتبر اجاره کرده و روند درمان خود را در منزل تکمیل نماید. وبسایت درمان شو این امکان را در اختیار بیماران قرار می دهد. در ادامه به معرفی دستگاه اکسیژن ساز می پردازیم و بررسی می کنیم که هنگام اجاره دستگاه باید به چه ویژگی هایی توجه شود.

 

دستگاه اکسیژن ساز چیست؟

اکسیژن خون در شرایط نرمال بیش از 95% است و با استفاده از دستگاه پالس اکسیمتر اندازه گیری می شود. در صورتی که بیمار به دلایل مختلف مانند بیماری های تنفسی یا عفونت های ریوی دچار کاهش اکسیژن خون شود و اکسیژن خون به کمتر از 92% برسد، هیپوکسمی رخ می دهد که بسیار خطرناک است. این مشکل با علائمی مانند تنگی نفس، کبودی لب ها و درد قفسه سینه همراه است و در صورت عدم درمان، می تواند مشکلات جدی تری به همراه داشته باشد و حیات بیمار را تهدید کند. دستگاه اکسیژن ساز می تواند به صورت 24 ساعته اکسیژن مورد نیاز بیمار را تامین کند. کاربرد این دستگاه درمان انسداد مزمن ریه، آسم، برونشیت و پنومونی است. علاوه بر این، افرادی که دچار کمبود هموگلوبین خون هستند یا در اثر دریازدگی و ارتفاع زدگی دچار حملات عصبی شده اند نیز می توانند با استفاده از اکسیژن ساز درمان شوند. بسیاری از افرادی که در مناطق دارای آلودگی هوای شدید زندگی می کنند با استفاده از این دستگاه خستگی روزانه خود را رفع می کنند. بنابراین لازم است اجاره اکسیژن ساز به آسانی انجام شود و شرکت های ارائه دهنده این خدمات به راحتی در دسترس افراد وجود داشته باشد.اجاره اکسیژن ساز

 

عملکرد دستگاه اکسیژن ساز چگونه است؟

دستگاه اکسیژن ساز دارای یک موتور بسیار قوی است که هوای محیط را به درون خود می کشد و اکسیژن آن را از سایر اجزا جدا می کند. فیلترهای موجود در ورودی دستگاه، آلودگی و میکروارگانیزم های موجود در هوا را حذف می کنند. سیستم دستگاه، اکسیژن را جدا کرده و وارد یک محفظه حاوی پودر زئولیت می کند. فشار و درصد اکسیژن افزایش پیدا کرده و غلظت آن بالا می رود. در بهترین دستگاه اکسیژن ساز، درصد اکسیژن باید حدود 90 تا 95 درصد باشد. اکسیژن با استفاده از ماسک یا نازال اکسیژن به ریه بیمار می رسد. این دستگاه از بخش های زیر ساخته شده است:

-فیلتر ورودی: این فیلترها از نوع پلی یورتان متخلخل و فیلتر هپا(HEPA) هستند که فیلتر متخلخل باید هر هفته شسته شود و فیلتر هپا پس از حدود 6 ماه تعویض می شود. هنگام اجاره دستگاه باید توجه شود که فیلترها به خوبی عمل کننده و فیلتر هپای دستگاه عملکرد مناسبی داشته باشد و نیاز به تعویض سریع نداشته باشد.

-کمپرسور هوا: این قسمت که باعث فشرده شدن هوای ورودی دستگاه می شود دارای مدل های پیستونی و خشک یا Oil free است و ممکن است باعث زیاد شدن صدای دستگاه شود. در دستگاه های مناسب، کمپرسور در یک محفظه یا روی فنر قرار می گیرد تا صدای زیادی تولید نکند. بنابراین باید دقت شود که دستگاهی که اجاره می شود باید صدای کمی داشته باشد و برای بیمار و اطرافیان وی مزاحمتی ایجاد نکند.

-محفظه زئولیت: در این سیلندر، گرانول های زئولیت وجود دارد که به وسیله نوسانات جذب سطحی، اکسیژن را از نیتروژن هوا جدا می کنند.

-دریچه متحرک که یک شیر 4 مسیره است و بخش های مختلف دستگاه را به هم مرتبط می کند.

-مخزن اکسیژن: این مخزن، اکسیژن دارای غلظت بالا را جمع آوری می کند تا به میزان فشار لازم برسد.

-فلومتر: این قسمت که در بخش خروجی قرار داشته و مدرج است میزان جریان اکسیژن را بر حسب لیتر بر دقیقه تنظیم می کند.

یک لیوان مرطوب کننده در دستگاه وجود دارد که لازم است به میزان مشخص شده، با آب جوشیده یا مقطر پر شود. این آب باعث مرطوب شدن اکسیژن خروجی دستگاه می شود که حس بهتری برای بیمار ایجاد کرده و از خشکی دستگاه تنفسی جلوگیری می کند.

فیلتری که در بخش خروجی دستگاه قرار دارد اکسیژن را پاکسازی کرده و آلودگی های باقی مانده را از آن خارج می کند.

-خروجی نبولایزر یکی از ویژگی های دستگاه اکسیژن ساز مناسب است که هنگام اجاره دستگاه باید به آن توجه شود. وجود خروجی نبولایز باعث می شود علاوه بر اکسیژن رسانی به بیمار، داروهای قابل استنشاق نیز به ریه بیمار وارد شوند.

 

انواع دستگاه اکسیژن ساز برای اجاره:

اکسیژن سازها انواع مختلفی دارند که در محیط ها و شرایط مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. شرکتی که خدمات اجاره اکسیژن ساز را ارائه می دهد باید عرضه کننده انواع اکسیژن سازها با بهترین کیفیت ممکن باشد تا بیمار بتواند بسته به نیاز خود و تجویز پزشک، مناسب ترین دستگاه را انتخاب نماید. به طور کل اکسیژن سازها در دو مدل پرتابل و ثابت دسته بندی می شوند. دستگاه ثابت به آسانی جابجا نمی شود و دستگاهی سنگین و نسبتا بزرگ است. این اکسیژن سازها دارای چرخ هستند که با استفاده از آن در صورت لزوم در مکان های مختلف جابجا می شوند. اکسیژن ساز ثابت مناسب ترین گزینه برای استفاده در منزل یا محیط درمانی است که اکسیژن را به صورت پالسی یا مداوم تولید می کند. این ویژگی بسته به نوع بیماری و تشخیص پزشک دارد. در حالت پالسی، اکسیژن در فاصله زمانی های معین به ریه بیمار می رسد. دستگاه های ثابت دارای حجم های 3، 5 و 10 لیتری هستند که 5 لیتری متداول ترین گزینه برای بیمار است. اکسیژن ساز 10 لیتری برای بیمارانی تجویز می شود که شرایط حادتری داشته و نیاز به اکسیژن در آن ها بیشتر است. این دستگاه به دلیل قیمت بالایی که دارد بیشتر مناسب برای اجاره می باشد.اجاره دستگاه اکسیژن ساز

در مقابل دستگاه ثابت، اکسیژن سازهای پرتابل وجود دارند که سبک و کوچک هستند و در خارج از منزل یا بیمارستان استفاده می شوند. این دستگاه ها در محیط کار یا حین پیاده روی به کار می روند و با باتری کار می کنند. میزان شارژ باتری و مدت زمانی که دستگاه با آن کار می کند یکی از نکات بسیار مهم است که برای اجاره دستگاه اکسیژن ساز باید به آن توجه شود. البته در صورت لزوم، دستگاه به برق وصل شده و با برق شهری عمل اکسیژن رسانی را انجام می دهد.

برای مشاوره و اطلاعات بیشتر جهت اجاره دستگاه اکسیژن ساز با شماره 09128905792 تماس بگیرید.

مزایای اجاره دستگاه اکسیژن ساز:

فروشگاه اینترنتی درمان شو در زمینه خرید و اجاره انواع تجهیزات پزشکی به خصوص تجهیزات تنفسی فعالیت می کند و اکسیژن ساز یکی از متداول ترین تجهیزاتی است که در این وبسایت به منظور اجاره عرضه می شود. کارشناسان وبسایت آماده پاسخ گویی به پرسش های مراجعین در این زمینه هستند و کامل ترین و به روزترین اطلاعات را در اختیار بیمار قرار می دهند. اجاره دستگاه دارای مزیت های زیادی است مانند:

1- با توجه به قیمت نسبتا بالای تجهیزات تنفسی، اجاره دستگاه -در صورت کوتاه بودن دوره درمان- از هزینه پرداختی بیمار می کاهد.

2- پس از پایان دوره درمان یک بیمار، معمولا دستگاه اکسیژن ساز بدون استفاده باقی می ماند. اجاره اکسیژن ساز این مشکل را برطرف می کند و بیماران دیگری نیز می توانند بعدا از همان دستگاه استفاده نمایند.

3- فیلترهای دستگاه توسط کارشناسان فروشگاه درمان شو بررسی شده و در صورت نیاز قبل از تحویل کالا به بیمار تعویض می شوندتا بهینه ترین حالت استفاده از دستگاه اکسیژن ساز صورت گیرد.

4- از آن جایی که اکسیژن ساز دارای برندهای تولید داخل یا خارجی متنوع مانند چویس پلاس، اکسیژن پلاس، نایدک و زنیت مد است، از لحاظ قیمت اجاره نیز تنوع بالایی دارد و بیمار می تواند بسته به توان مالی خود، دستگاه مورد نظر را اجاره نماید. کارشناسان سایت درمان شو، این مدل ها و قیمت ها را در اختیار بیماران قرار می دهند.

5- با اجاره دستگاه، کارشناسان نصب دستگاه در کمترین زمان ممکن در منزل یا محل مورد نظر شما حضور پیدا می کنند و شما را در استفاده از دستگاه راهنمایی می کنند.

6- با امکان اجاره اکسیژن ساز می توان از مدل های جدید دستگاه که وارد بازار تجهیزات پزشکی می شوند نیز بدون نیاز به خرید آن ها بهره مند شد.دستگاه اکسیژن ساز

 

چگونگی ارائه خدمات تحویل و نصب کالا

پس از تایید کالای انتخاب شده مراحل زیر طی می شود:

-دریافت اطلاعات دقیق بیمار و مشاوره اولیه با کارشناسان درمان شو.

-عقد قرارداد و اخذ تضمین های لازم(چک یا سفته به همراه مدارک شناسایی مشتری).

-ارسال کالا در حداقل زمان ممکن(در مناطق 22 گانه تهران رایگان است و برای سایر استان های کشور شامل هزینه ارسال خواهد بود).

-اعزام کارشناس نصب در صورت لزوم جهت راه اندازی و آموزش اولیه در مناطق 22 گانه تهران شامل هزینه مازاد نمی باشد، ارسال کارشناس برای نصب و آموزش استفاده از تجهیزات تنفسی در شهرستان شامل هزینه مازاد می باشد و این هزینه وابسته به استان به دلیل هزینه رفت و آمد متغیر است.

-در ارتباط بودن با کارشناسان ما در مدت اجاره دستگاه جهت پیگیری حال بیمار، اعمال تغییرات در صورت لزوم یا تمدید دوره اجاره.

 

پس از پایان دوره اجاره:

-تحویل دستگاه(رایگان در مناطق 22گانه تهران).

-بررسی فنی، کالیبراسیون و تمیز کردن جهت استفاده بیماران بعدی.

-تحویل قراداد، تضامین و مدارک.

 

نکات مهم در اجاره اکسیژن ساز:

-شرکت یا مرکزی که دستگاه از آن اجاره می شود باید معتبر باشد و دستگاه های با کیفیت و سالمی را در اختیار بیمار قرار داده و اطلاعات و خدمات مورد نیاز را نیز به وی ارائه دهد.

-هنگام تحویل گرفتن دستگاه، بیمار باید بررسی ها و تست های لازم را با کمک کارشناس شرکت انجام دهد و از صحت و سلامت عملکرد دستگاه اطمینان حاصل نماید.

-مشورت با پزشک و تایید وی در اجاره دستگاه مورد نظر از اهمیت زیادی برخوردار است.

-برای اجاره دستگاه باید علاوه بر بیماری، شرایط دیگر مانند سن، وزن و طول دوره درمان فرد نیز مورد نظر قرار گیرد.

-در کنار دستگاه ممکن است لازم باشد از قطعات و تجهیزات تنفسی مختلف مانند ماسک تنفسی، نازال بینی و نبولایزر استفاده شود که این تجهیزات نیز باید در صورت امکان خریداری یا اجاره شوند.

-شرکت مورد نظر باید دستگاه را در کمترین زمان ممکن با کمترین هزینه در اختیار بیمار قرار دهد و در صورت لزوم نیز دستگاه را به سرعت تعویض نماید.

 

تعرفه اجاره دستگاه اکسیژن ساز:

عوامل متعددی بر روی تعرفه اجاره دستگاه تاثیر می گذارند. علاوه بر برند و مدل دستگاه و ویژگی هایی که دارد و مزایایی که دستگاه های مختلف نسبت به هم دارند، نوسانات ارز و بازار تجهیزات پزشکی نیز بر روی تعرفه اجاره موثر است. اجاره های زیر با توجه به هزینه های ارسال و تحویل در مناطق 22 گانه تهران و هم چنین امکان اعزام کارشناس برای راه اندازی و آموزش های اولیه در نظر گرفته شده است:

 

اکسیژن ساز اجاره هفتگی اجاره ماهانه
5 لیتری 1.000.000 تومان 3.200.000 تومان
7-8 لیتری 1.200.000 تومان 3.500.000 تومان
10 لیتری 1.500.000 تومان 4.000.000 تومان

 

 

سوالات متداول در اجاره اکسیژن ساز

 

  • چگونه اکسیژن ساز مناسب را برای بیمار خود انتخاب کنید؟

طبق دستور پزشک، با توجه پیشینه بیمار و یا با مشورت با کارشناسان درمان شو، بین اکسیژن سازهای 5 ، 7، 8 و 10 لیتری دستگاه مورد نظر انتخاب می شود.

  • مدت زمان مورد نیاز استفاده اکسیژن ساز چقدر است؟

میزان زمان استفاده در شبانه روز کاملا وابسته به شرایط بیماری و حال بیمار است و عموما طبق نظر پزشک به نسبت نیاز بیمار تعریف می شود. جهت اجاره می توانید در بازه های زمانی هفتگی و ماهانه از دستگاه استفاده نمایید.