اجاره بای پپ

برای مشاوره و اطلاعات بیشتر جهت اجاره دستگاه بای پپ با شماره  09128905792 تماس بگیرید.

اجاره دستگاه بای پپ:

تجهیزات کمک تنفسی زیر مجموعه تجهیزات پزشکی تنفسی هستند که به درمان بسیاری از بیماری های ریوی کمک می کنند. دستگاه بای پپ یکی از این تجهیزات است که از مشتقات دستگاه ونتیلاتور به حساب می آید. این دستگاه در درجه اول برای درمان آپنه تنفسی یا قطع تنفس در خواب استفاده می شود. البته سی پپ نیز برای درمان آپنه کاربرد دارد اما در شرایطی که آپنه بیمار حادتر باشد بهتر است از بای پپ استفاده شود. علاوه بر آپنه برای درمان ضعف تنفسی پس از عمل های جراحی طولانی مدت، پنومونی یا عفونت دستگاه تنفسی تحتانی، آسم، انسداد مزمن ریوی و ادم حاد ریوی در اثر نارسایی قلبی نیز از این دستگاه استفاده می شود. از آن جایی که بسیاری از مشکلات ریوی از جمله موارد ذکر شده، بیمار را مدتی درگیر می کنند و در بیشتر موارد بیمار بهبود می یابد، خرید این دستگاه می تواند برای این بیماران یک هزینه اضافی باشد. بسیاری از شرکت ها و مراکز این دستگاه را اجاره می دهند و بیمار می تواند تا زمان بهبودی خود از آن استفاده کرده و سپس دستگاه را بازگرداند. این امکان، باعث صرفه جویی در هزینه ها می شود. وبسایت درمان شو امکان اجاره بای پپ و انواع تجهیزات تنفسی را برای بیماران فراهم می کند و خدمات مناسبی را در اختیار آن ها قرار می دهد. در ادامه، به بررسی دستگاه بای پپ و مزایای اجاره آن می پردازیم.

دستگاه بای پپ

عملکرد دستگاه بای پپ:

بای پپ فشار مناسب برای دم و بازدم بیمار را تامین می کند و کاربرد آن بیشتر در طول خواب است زیرا بیمار در حین خواب دچار آپنه تنفسی می شود. اما اگر برای درمان سایر بیماری ها نیز از این دستگاه استفاده شود می تواند در طول روز و در ساعات بیداری هم به کار رود. بای پپ یکی از تجهیزات خانگی به شمار می رود اما امکان استفاده از آن در محیط های درمانی نیز وجود دارد. در بای پپ، فشار در دو سطح برای دم و بازدم تنظیم می شود. تنظیم دستگاه بر اساس تست خواب بیمار و سپس تشخیص پزشک است. منوی دستگاه علاوه بر فشارها تنظیم شده، مواردی مانند نرخ تنفس، زمان تنفس، زمان تغییر فشار دستگاه از حالت دم به بازدم و تعداد و شدت آپنه را نیز نشان می دهد. این دستگاه از اجزای زیر تشکیل شده است:

– لوله خرطومی که دستگاه را به ماسک تنفسی وصل می کند و دارای قابلیت چرخش 360 درجه است تا راحتی بیشتری برای بیمار فراهم شود.

– مرطوب کننده: هوایی که به ریه بیمار می رسد باید از این قسمت عبور کند تا مرطوب شده و از خشک شدن سیستم تنفسی بیمار جلوگیری شود.

– ماسک: ماسک سی پپ و بای پپ انواع مختلفی دارد که بر اساس اندازه و فرم صورت بیمار و هم چنین نیاز وی انتخاب می شود. ماسک Full face دهان و بینی بیمار را می پوشاند و یک بند نیز همراه با آن بر روی پیشانی بیمار بسته می شود تا از هرگونه نشتی هوا جلوگیری شود. نوع دیگر ماسک نازال است که تنها روی بینی قرار می گیرد و مناسب افرادی است که دچار ترس از فضای بسته هستند. نوع دیگری نیز به نام نازال پیلو وجود دارد که بالشتک های کوچک آن داخل بینی قرار می گیرند و فشاری به چشم ها و صورت وارد نمی شود. انتخاب ماسک مناسب بسیار مهم است زیرا از نشتی هوا و ناراحتی بیمار جلوگیری می شود.

– کمپرسور: تعیین کننده فشار دم و بازدم.

– سیستم هشدار دستگاه: در این بخش سنسورهایی موجود است که در صورت قطع شدن دستگاه یا نشتی یا هر مشکل دیگری، آلارم های مربوطه را فعال می کنند.

 

اجاره بای پپ

 

انواع دستگاه بای پپ برای اجاره:

دستگاه بای پپ انواع مختلفی دارد که بسته به نیاز بیمار و تشخیص پزشک متخصص باید تهیه شوند. فروشگاه درمان شو دستگاه های زیر را اجاره می دهد:

 

– بای پپ S یا Spontaneous: در این مد، تنفس بیمار توسط خود وی کنترل می شود و بای پپ در صورت لزوم فشار دم و بازدم را اعمال می کند.

– بای پپ ST یا Spontaneous/Time: در این حالت بیمار شروع به تنفس می کند و تنظیمات دستگاه بر اساس تنفس وی اعمال می شود.

– بای پپ T: در این مد برای بیمار تعداد تنفس لازم در دقیقه در دستگاه تنظیم می شود و اگر بیمار این میزان تنفس نکند، بای پپ فشار مورد نظر را اعمال می کند.

– اتو بای پپ Auto BiPAP: برای استفاده از این دستگاه نیاز به تست خواب نیست و این بای پپ یک میکروپروسسور خارجی دارد که کاهش یا افزایش جریان را تشخیص داده و تنظیمات را به صورت اتوماتیک اعمال می کند.

 

نکات مهم در اجاره دستگاه بای پپ:

در اجاره بای پپ اصلی ترین نکته، مراجعه به شرکت یا مرکزی است که دستگاهی معتبر همراه با استانداردهای جهانی ارائه دهد. دستگاه باید برند مناسبی داشته باشد و کیفیت عملکرد آن بالا باشد. فروشگاه درمان شو این دستگاه را در برندهای PSD، لوون اشتاین، میکومی، رزمد و اکسیژن پلاس اجاره می دهد. پس از اجاره، کارشناسان شرکت باید نحوه تنظیم و استفاده و روش های نگه داری از دستگاه را به خوبی به بیمار و اطرافیان وی آموزش دهند و در صورت بروز هر مشکلی، به سرعت پیگیری های لازم انجام شود.

 

کم صدا بودن بای پپ به طوری که صدای آن کمتر از 30 دسی بل باشد بسیار مهم است زیرا این دستگاه در حین خواب استفاده می شود و نباید برای بیمار و اطرافیان مزاحمتی ایجاد کند. دستگاه حتما باید رطوبت ساز داشته باشد. ماسکی که همراه با بای پپ تهیه می شود باید متناسب با صورت بیمار باشد و از نشتی هوا یا اعمال فشار به صورت بیمار جلوگیری شود. بای پپ باید صفحه نمایش بزرگ با اعداد و ارقام خوانا و درشت داشته باشد تا افراد مسن نیز بتوانند به راحتی از آن استفاده کنند. علاوه بر این، باید دامنه فشار آن وسیع باشد به طوری که در صورت لزوم فشار را کم کم بالا ببرد.

برای مشاوره و اطلاعات بیشتر جهت اجاره دستگاه بای پپ با شماره 09128905792 تماس بگیرید.

مزایای اجاره بای پپ:

همان طور که قبل تر نیز ذکر شد، با اجاره بای پپ هزینه ها به طور چشمگیری کاهش پیدا می کنند زیرا دستگاه بای پپ یکی از تجهیزات کمک تنفسی دارای قیمت بالا به حساب می آید. امکان اجاره باعث می شود بیمار بتواند بنا بر توان مالی خود از میان برندها و مدل های موجود مناسب ترین را انتخاب کرده و علاوه بر این از جدیدترین مدل های دستگاه نیز بهره مند شود. در اجاره دستگاه، چون مدت زمان استفاده از دستگاه کمتر است بنابراین بیمار کمتر درگیر نگهداری و تعویض فیلترها و سایر رسیدگی های لازم خواهد بود.

اجاره دستگاه بای پپ

تعرفه اجاره دستگاه بای پپ:

تعرفه اجاره بای پپ تحت تاثیر عوامل مختلف مانند برند و مدل دستگاه و خدماتی است که شرکت ارائه می دهد. هم چنین باید توجه داشت که بازار تجهیزات پزشکی و ارز مدام در حال تغییر و نوسان هستند که این مساله بر روی تعرفه اجاره دستگاه بای پپ موثر است. در جدول زیر تعرفه ها ذکر شده است و باید توجه کرد که این تعرفه ها با  در نظر گرفتن هزینه ارسال و تحویل دستگاه در مناطق 22 گانه تهران همراه با اعزام کارشناس برای تنظیم دستگاه و آموزش به بیمار و تجهیزات مصرفی نو(تیوب، ماسک مخصوص NIV، کانکتور اکسیژن) در نظر گرفته شده است.

 

هزینه اولیه خرید مصرفی اجاره هفتگی اجاره ماهانه
سی پپ 1.500.000 تومان 1.000.000 تومان 3.000.000 تومان
بای پپ 1.500.000 تومان 1.500.000 تومان 4.000.000 تومان

سوالات متداول در اجاره دستگاه کمک تنفسی بای پپ

 

چگونه دستگاه بای پپ مناسب را برای بیمار خود انتخاب کنید؟

در انتخاب دستگاه مناسب باید به مواردی مانند نتیجه تست خواب بیمارانی که دچار وقفه تنفسی در حین خواب هستند، پیشینه بیماری های ریوی یا وضعیت عمومی بیمار توجه شود. بیمار باید دستگاه را طبق دستور پزشک و تماس با کارشناسان درمان شو انتخاب نماید.

 

مدت زمان مورد نیاز استفاده از بای پپ چقدر است؟

بیمارانی که طبق تجویز پزشک باید از بای پپ استفاده کنند، معمولا درباره مدت زمان استفاده موثر دستگاه دچار نگرانی می شوند. در صورتی که بیمار مبتلا به آپنه تنفسی باشد توصیه می شود در تمام طول خواب شب و خواب بعد از ظهر از بای پپ استفاده شود. طول مدت اجاره دستگاه بسته به بازه زمانی تجویز شده توسط پزشک متفاوت می باشد.

 

چگونگی ارائه خدمات تحویل و نصب کالا

پس از تایید کالای انتخاب شده مراحل زیر طی می شود:

ابتدا اطلاعات بیمار دریافت شده و کارشناسان درمان شو مشاوره اولیه لازم را انجام می دهند.

عقد قرار داد انجام می شود و تضمین های مورد نیاز مانند چک، سفته و مدارک شناسایی از بیمار دریافت می شود.

شرکت کالا را در کمترین زمان ممکن و به صورت رایگاه به مناطق 22 گانه تهران ارسال می کند. اما در سایر استان ها هزینه باربری در نظر گرفته می شود.

در صورت نیاز، یک کارشناس برای نصب و راه اندازی دستگاه و آموزش بیمار اعزام می شود که در تهران به صورت رایگان بوده و در شهرستان هزینه ایاب و ذهاب و حق العمل کارشناس اخذ می شود.

کارشناسان در طول اجاره دستگاه با بیمار و همراه وی در ارتباط هستند و مشکلات احتمالی مانند تغییر در تنظیمات دستگاه را برطرف می کنند.

پس از پایان مدت اجاره، دستگاه بای پپ در تهران به صورت رایگان تحویل گرفته می شود.

لازم است پیش از استفاده بیمار بعدی، دستگاه از لحاظ فنی بررسی شده و کالیبره و تمیز شود.

در آخر قراردادها و مدارک و تضمین های بیمار تحویل وی داده می شود.

 

هر نوبت ارسال کارشناس جهت اعمال تغییرات شامل هزینه رفت و آمد و نصب دستگاه می باشد.

هزینه ارسال دستگاه به شهرستان تحویل آن به شرکت بر عهده بیمار می باشد.