اجاره سی پپ

برای مشاوره و اطلاعات بیشتر جهت اجاره دستگاه سی پپ با شماره 09128905792 تماس بگیرید.

اجاره دستگاه سی پپ:

دستگاه سی پپ یکی از تجهیزات پزشکی کمک تنفسی است که به منظور برطرف کردن بسیاری از مشکلات ریوی مورد استفاده قرار می گیرد. اما کاربرد اصلی این دستگاه درمان آپنه تنفسی(Apnea) و خروپف است. آپنه که قطع تنفسی نیز نام دارد، در طول خواب رخ می دهد و اگر درمان نشود می تواند باعث کاهش اکسیژن رسانی به مغز و بافت های بدن شود و بیماری های قلبی و مغزی متعددی را به همراه داشته باشد. دستگاه سی پپ به درمان آپنه کمک می کند و برای استفاده از آن لازم است در کلینیک خواب، از بیمار یک تست خواب گرفته شود. بر اساس این تست که شدت و تعداد آپنه را نشان می دهد، پزشک تشخیص می دهد که بیمار به سی پپ نیاز دارد و چگونه باید مورد استفاده قرار گیرد. در بعضی موارد لازم است بیمار به صورت دوره ای و برای مدتی از سی پپ استفاده کند. از آن جایی که خرید دستگاه این دستگاه هزینه زیادی دارد، امکان اجاره سی پپ، هزینه ها را تا حد زیادی کاهش می دهد. برای اجاره دستگاه، مراجعه به مرکز یا شرکت معتبر از اهمیت زیادی برخوردار است و بیمار باید بتواند از خدمات مورد نیاز پس از اجاره دستگاه مانند آموزش استفاده و تعویض و تعمیر در صورت خرابی دستگاه بهره مند شود. وبسایت درمان شو امکان اجاره تجهیزات تنفسی از جمله سی پپ را برای بیماران فراهم می کند. در ادامه دستگاه سی پپ را معرفی کرده و به نکات مهم در روند اجاره آن اشاره می کنیم.

اجاره دستگاه سی پپ

عملکرد دستگاه سی پپ:

دستگاه سی پپ راه تنفسی بیمار را با استفاده از هوای دارای فشار مناسب باز نگه می دارد. تنظیمات این دستگاه با توجه به تست خواب بیمار تنظیم می شود. سپس موتور آن هوا را به داخل دستگاه می کشد و پس از رساندن فشار هوا به فشار مناسب برای انجام دم بیمار، هوا را از طریق یک ماسک مناسب به ریه بیمار می رساند. علاوه بر آپنه انسدادی خواب و خروپف، این دستگاه برای درمان مشکلات زیر نیز استفاده می شود:

ادم ریوی که ناشی از نارسایی قلبی است و در اثر آن، آب در کیسه های هوایی کوچک ریه جمع شده و تنفس فرد را با مشکل روبرو می کند.

نارسایی تنفسی هیپوکسمیک که در اثر کاهش توانایی ریه در دریافت اکسیژن رخ می دهد.

 

در سی پپ، فیلترهایی وجود دارد که گرد و خاک و مواد آلاینده را از هوای وارد شده به دستگاه جدا می کند. علاوه بر این، هوایی که از دستگاه خارج می شود از بخش مرطوب کننده عبور می کند تا رطوبت کافی دریافت کند و ریه بیمار دچار خشکی و ناراحتی نشود. بین دستگاه و ماسک سی پپ یک لوله مخصوص به نام لوله خرطومی وجود دارد که قابلیت چرخش 360 درجه دارد تا راحتی کافی برای بیمار تامین شود. ماسک سی پپ انواع مختلفی دارد و بسته به فرم و اندازه صورت بیمار باید تهیه شود. زیرا در صورتی که ماسک برای صورت بیمار مناسب نباشد، عملکرد دستگاه را با مشکل روبرو می کند و آپنه بیمار نیز بهبود نمی یابد. انواع ماسک ها به شکل Full face، نازال و نازال پیلو تولید می شوند. ماسک فول فیس، دهان و بینی را کامل می پوشاند و با استفاده از یک بند نیز روی پیشانی فیکس می شود. ماسک نازال مناسب افرادی است که ترس از فضای بسته دارند و با ماسک فول فیس راحت نیستند. ماسک نازال پیلو دارای بالشتک های کوچکی است که درون بینی قرار می گیرند و صورت را کمتر می پوشانند.

 

انواع دستگاه سی پپ برای اجاره:

دستگاه سی پپ که به طور معمول استفاده می شود نیاز به گرفتن تست خواب دارد و فشار آن بسته به تجویز پزشک تنظیم می شود. این دستگاه کاربرد بیشتری دارد و بیشتر برای اجاره یا فروش مورد استفاده قرار می گیرد. اما مدل دیگری نیز به نام اتو سی پپ موجود است که برای اجاره آن نیازی به تست خواب وجود ندارد و دستگاه به صورت خودکار، آپنه بیمار و تعداد و شدت آن را تشخیص می دهد و فشار هوای مورد نیاز را بر اساس آن تنظیم می کند. اجاره این نو سی پپ در مواردی توصیه می شود که بدن بیمار در طول خواب در موقعیت ها و پوزیشن های مختلفی قرار بگیرد و تحت تاثیر آن، آپنه انسدادی حالت Positional پیدا کند و در موارد مختلف کم یا زیاد باشد. این دستگاه قیمت بالاتری نسبت به سی پپ عادی دارد بنابراین هزینه اجاره آن نیز بیشتر است.

 

دستگاه سی پپ

نکات مهم در اجاره دستگاه سی پپ:

 

مهم ترین نکته در اجاره سی پپ، شرکت معتبر است که کالایی با برند و کیفیت مناسب تامین نماید و دارای خدمات مناسب و منظم نیز باشد. سی پپ اجاره شده باید دارای استانداردهای معتبر جهانی باشد و ایمنی لازم را برای بیمار ایجاد کند. دستگاه باید با تجویز پزشک تهیه شود و تنظیمات آن مطابق نظر پزشک متخصص باشد. شرکت ارائه دهنده کالا باید راه اندازی و تنظیم دستگاه را به بیمار و اطرافیان وی آموزش دهد. مواردی مانند تمیز کردن منظم قسمت های مختلف دستگاه و نحوه نگه داری و انتقال آن از جمله مواردی است که از طرف شرکت باید به بیمار آموزش داده شود.

 

بیمار باید دستگاهی را انتخاب کند که سنسورهای حساس داشته باشد به طوری که این سنسورها به تنفس بیمار حساس باشند و الگوی تنفس را به خوبی تشخیص دهند. این نکته به خصوص در اجاره اتو سی پپ بسیار مهم است. دستگاه باید حتما دارای مرطوب کننده باشد تا تنفس بیمار با رطوبت همراه باشد و سیستم تنفسی خشک نشود. یکی از مواردی که از مزایای یک سی پپ مناسب برای اجاره به حساب می آید، داشتن کارت حافظه برای ذخیره اطلاعات دوره ای بیمار مانند الگوی تنفس است. این ویژگی باعث می شود پزشک بتواند در معاینات دوره ای بیمار، روند بهبود بیماری را مورد بررسی قرار دهد.

برای مشاوره و اطلاعات بیشتر جهت اجاره دستگاه سی پپ با شماره 09128905792 تماس بگیرید.

مزایای اجاره سی پپ:

فروشگاه درمان شو علاوه بر فروش تمامی تجهیزات پزشکی در تمام گروه های مورد نیاز خانگی و مراکز درمانی، در زمینه اجاره تجهیزات پزشکی به خصوص تجهیزات تنفسی مانند اکسیژن ساز، سی پپ و بای پپ فعال است و بهترین کالاها را از نظر برند و قیمت برای اجاره در اختیار بیماران قرار می دهد. علاوه بر امکان اجاره از طریق وبسایت، کارشناسان شرکت نیز آماده پاسخگویی به بیماران هستند و راهنمایی های لازم را در زمینه اجاره و خدمات پس از آن ارائه می دهند. از مزیت های اجاره سی پپ می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

– در درجه اول، هزینه های بیمار کاهش پیدا می کند زیرا سی پپ دستگاهی گران قیمت است به خصوص اگر از برندهایی باشد که توسط شرکت های مختلف به کشور وارد می شود.

– همان طور که قبل تر نیز ذکر شد، بسیاری از بیماران لازم است تنها مدتی از سی پپ استفاده کننده و در صورت خرید دستگاه، پس از دوره درمان بلااستفاده می ماند. اجاره سی پپ این مشکل را برطرف می کند.

– دستگاه اجاره شده چون مدت کمتری استفاده می شود، نگه داری و تعویض فیلترهای آن نیز کمتر بیمار را درگیر می کند.

– دستگاه سی پپ در برندهای متنوع خارجی و تولید داخل عرضه می شود مانند PSD، BMC، لوون اشتاین، سفام، Apex و رزمد که قیمت های متنوعی دارند و بیمار می تواند بسته به توانایی مالی خود و مشکل بدنی که دارد مناسب ترین دستگاه را اجاره نماید.

– ممکن است افراد توانایی خرید مدل های جدید دستگاه های تنفسی که وارد بازار می شوند را نداشته باشند. این مشکل با امکان اجاره دستگاه برطرف می شود.

 

سی پپ

تعرفه اجاره دستگاه سی پپ:

عوامل مختلفی روی تعرفه اجاره سی پپ تاثیر می گذارند. برند و مدل دستگاه و ویژگی ها و مزایایی که سی پپ های مختلف دارند بر روی قیمت آن ها موثر است. علاوه بر این، نوسانات ارز و بازار تجهیزات پزشکی نیز روی تعرفه اجاره دستگاه اثر دارد. اجاره های ذکر شده در جدول زیر با در نظر گرفتن هزینه های ارسال و تحویل در مناطق 22 گانه تهران به علاوه اعزام کارشناس برای تنظیم دستگاه و آموزش به بیمار و تجهیزات مصرفی نو(تیوب، ماسک مخصوص NIV، کانکتور اکسیژن) در نظر گرفته شده است. در صورت عدم نیاز به مصرفی ها هزینه مربوطه کسر می شود:

 

هزینه اولیه خرید مصرفی اجاره هفتگی اجاره ماهانه
سی پپ 1.500.000 تومان 1.000.000 تومان 3.000.000 تومان
بای پپ 1.500.000 تومان 1.500.000 تومان 4.000.000 تومان

 

سوالات متداول در اجاره دستگاه کمک تنفسی سی پپ:

 

چگونه دستگاه سی پپ مناسب را برای بیمار خود انتخاب کنید؟

در نوع انتخاب دستگاه مناسب باید به نتیجه تست خواب برای بیمارانی که دچار وقفه تنفس هنگام خواب هستند، پیشینه بیماری های ریوی یا حال عمومی بیمار توجه کرد. طبق دستور پزشک و تماس با کارشناسان ما دستگاه مورد نیاز بیمار خود را دریافت کنید.

 

مدت زمان مورد نیاز استفاده از سی پپ چقدر است؟

بیمارانی که طبق دستور پزشک ملزم به استفاده از دستگاه سی پپ شده اند، عموما نگرانی درباره مدت زمان استفاده موثر دارند. در صورتی که دچار وقفه تنفس هنگام خواب هستید، توصیه می شود در تمام مدت خواب شبانه و خواب در بعد از ظهر از دستگاه استفاده کنید. طول مدت اجاره وابسته به بازه زمانی تجویز شده توسط پزشک می باشد.

عملکرد دستگاه سی پپ

چگونگی ارائه خدمات تحویل و نصب کالا

پس از تایید کالای انتخاب شده مراحل زیر طی می شود:

– اطلاعات بیمار دریافت شده و مشاوره اولیه با کارشناسان فروشگاه درمان شو انجام می شود.

– عقد قرارداد صورت گرفته و تضمین های لازم مانند چک، سفته و مدارک شناسایی دریافت می شود.

– کالا در کمترین زمان ممکن در مناطق 22 گانه تهران به صورت رایگان و در سایر استان های کشور همراه با هزینه باربری ارسال می شود.

– در صورت لزوم، کارشناس نصب به منظور راه اندازی و آموزش های اولیه اعزام می شود که در تهران شامل هزینه مازاد نبوده ولی در شهرستان هزینه مازاد دارد و وابسته به هر شهرستان به دلیل هزینه ایاب ذهاب و حق العمل کارشناس متغیر می باشد.

– بیمار یا همراه بیمار می تواند در مدت اجاره دستگاه جهت پیگیری وضعیت بیمار و ایجاد تغییرات لازم در تنظیمات دستگاه با کارشناسان در ارتباط باشد.

– پس از به پایان رسیدن دوره اجاره دستگاه، سی پپ به صورت رایگان در تهران تحویل گرفته می شود.

– دستگاه به منظور استفاده بیماران بعدی از لحاظ فنی چک شده، کالیبره و تمیز می شود.

– قرارداد، تضمین ها و مدارک مشتری تحویل داده می شود.

 

  • هر بار ارسال کارشناس به منظور اعمال تغییرات شامل هزینه ایاب ذهاب و نصب دستگاه می باشد.

 

  • هزینه ارسال دستگاه به شهرستان و بازگشت کالا به شرکت بر عهده خریدار می باشد.