اجاره ونتیلاتور

برای مشاوره و اطلاعات بیشتر جهت اجاره دستگاه ونتیلاتور با شماره  09128905792 تماس بگیرید.

اجاره دستگاه ونتیلاتور:

دستگاه ونتیلاتور که دستگاه تنفس مصنوعی هم نامیده می شود یکی از تجهیزات پزشکی بسیار مهم است که عمل تنفس را برای بیمارانی که توانایی تنفس ندارند انجام می دهد. عضلات تنفسی بیمار ممکن است در اثر مشکلات و بیماری های مختلف عملکرد خود را از دست بدهند و بیمار برای مدتی نتواند به درستی تنفس کند. در چنین شرایطی باید از ونتیلاتور استفاده شود. این دستگاه در بخش مراقبت های ویژه بزرگسالان و اطفال و هم چنین در اتاق عمل استفاده می شود. در نگهداری بیمار در منزل، برای بیمارانی که به مدت طولانی در منزل بستری هستند ممکن است لازم باشد از ونتیلاتور استفاده شود. از آن جایی که این دستگاه قیمت بالایی دارد، تهیه آن ممکن است برای بیمار هزینه زیادی را به همراه داشته باشد. علاوه بر این، معمولا بیماران برای مدتی از این دستگاه استفاده می کنند و پس از بهبود، از دستگاه جدا می شوند. بنابراین اگر دستگاه موقتا اجاره شود در هزینه ها نیز صرفه جویی می شود. در وبسایت درمان شو امکان اجاره ونتیلاتور وجود دارد و بیمار پس از مدت اجاره، دستگاه را تحویل داده و ونتیلاتور برای استفاده بیمار بعدی آماده می گردد. در ادامه به بررسی دستگاه ونتیلاتور و مزیت های اجاره آن می پردازیم.

 

کاربردهای دستگاه ونتیلاتور:

 

بیمار در اثر مشکلات مختلف به دستگاه ونتیلاتور نیاز پیدا می کند. استفاده از ونتیلاتور باعث بهبود بیماری نمی شود، اما در زمانی که بیمار با استفاده از دارو یا روش های دیگر مراحل درمان را طی می کند، این دستگاه او را در عمل تنفس یاری می دهد. کادر درمان همواره در تلاش هستند که بیمار مدت کوتاهی به ونتیلاتور متصل باشد. مشکلات زیر باعث عدم تنفس بیمار و نیاز وی به ونتیلاتور می شوند:

– افزایش فشار جمجمه.

– عمل قلب باز که بیمار باید پس از آن به مدت 6 تا 24 ساعت به ونتیلاتور متصل باشد تا از رخ دادن هیپوکسمی یا کاهش شدید اکسیژن خون جلوگیری شود.

– بیماری های حاد تنفسی که بیمار نتواند به درستی تنفس کند.

– هیپوکسمی که با استفاده از اکسیژن تراپی با اکسیژن ساز یا کپسول اکسیژن درمان نشود.

– آپنه تنفسی در پی ضایعه مغزی که در اثر داروهای خاص رخ داده است.

– عفونت ریوی در اثر بیماری کرونا یا آنفولانزا که بیمار نیاز به بستری شدن در بخش مراقبت های ویژه پیدا کند.اجاره ونتیلاتور

 

انواع دستگاه ونتیلاتور برای اجاره:

 

1- ونتیلاتور ثابت و پرتابل که مدل ثابت آن بزرگ و سنگین است و به راحتی جابجا نمی شود و مناسب اتاق عمل و بخش مراقبت های ویژه است. اما مدل پرتابل آن کوچک و سبک است و بهترین مدل برای استفاده در منزل و آمبولانس است که علاوه بر برق شهری با باتری نیز کار می کند.

2- ونتیلاتور اطفال و نوزادان که پرتابل است و در بخش مراقبت های ویژه نوزادان و اطفال استفاده می شود.

3- مشتقات دستگاه ونتیلاتور که سی پپ و بای پپ هستند و برای درمان آپنه تنفسی و سایر مشکلات تنفسی مانند التهاب های ریوی استفاده می شوند. سی پپ عمل دم را برای بیمار انجام می دهد و در شرایطی که آپنه در مراحل اولیه باشد استفاده می شود. اما اگر آپنه حاد باشد باید از بای پپ استفاده شود که فشار هوای مورد نیاز برای دم و بازدم بیمار را تامین می کند.

از میان مدل های ذکر شده، علاوه بر سی پپ و بای پپ که جداگانه در مورد اجاره آن ها توضیح داده شده است، ونتیلاتور پرتابل که مناسب استفاده در منزل است بیشتر برای اجاره مدنظر قرار می گیرد.

 

عملکرد دستگاه ونتیلاتور:

در کمپرسور دستگاه، هوا فشرده شده و فشار مناسب برای تنفس بیمار را تامین می کند. هم چنین این هوا در میکسر دستگاه با اکسیژن ترکیب می شود. دستگاه دارای یک لوله است که در دهان یا بینی بیمار قرار می گیرد و هوا را انتقال می دهد. هوا پیش از رسیدن به سیستم تنفسی بیمار باید از بخش مرطوب کننده عبور کند تا گرم و مرطوب شود و از خشک شدن راه تنفسی جلوگیری به عمل آید. در بخش تنظیمات دستگاه، فشار هوا، میزان اکسیژن مورد نیاز، سرعت و حجم تنفس و سایر اطلاعات وارد می شود و بر روی صفحه نمایش نشان داده می شود. اگر بیمار بیشتر از یک هفته به دستگاه متصل باشد، به جای دهان یا بینی، یک سوراخ روی گلو ایجاد می شود که لوله دستگاه از طریق آن وارد نای بیمار می شود. پس از ورود هوا و اکسیژن به ریه بیمار، دی اکسید کربن خارج می شود.

اجاره دستگاه ونتیلاتور

 

نکات مهم در اجاره دستگاه ونتیلاتور:

مهم ترین نکته در اجاره ونتیلاتور، شرکت یا مرکز معتبری است که دستگاه از آن اجاره می شود. فروشگاه درمان شو بهترین دستگاه ها را که دارای استانداردهای جهانی هستند در اختیار بیماران قرار می دهد. این دستگاه ها از برندهای متنوع Drager، EDP، رزمد، Tbird و لوون اشتاین می باشند که بیمار می تواند بسته به توانایی مالی خود از میان آن ها مناسب ترین مدل و برند را انتخاب کند. علاوه بر انتخاب شرکت مناسب، دقت به این که سنسورهای دستگاه به دقت کار می کنند بسیار مهم است. زیرا این سنسورها هشدارهای صوتی و تصویری را فعال می کنند و بسیار حیاتی هستند. ایمنی کافی باید برای بیمار تامین شود و تنظیمات دستگاه نیز به راحتی انجام شود و علائمی مانند اکسیژن خون به سرعت قابل چک کردن باشند.

برای مشاوره و اطلاعات بیشتر جهت اجاره دستگاه ونتیلاتور با شماره 09128905792 تماس بگیرید.

مزایای اجاره ونتیلاتور:

با اجاره ونتیلاتور، هزینه های بیمار به میزان قابل ملاحظه ای کاهش می باید و بیمار می تواند از میان دستگاه های متنوع موجود، بسته به امکانات مالی خود بهترین دستگاه را اجاره نماید. علاوه بر این، همواره مدل های جدید دستگاه در بازار ارائه می شوند، که اجاره دستگاه امکان بهره گرفتن از مدل های جدیدتر را برای بیمار فراهم می کند. به دلیل آن که ونتیلاتور معمولا مدت کوتاهی مورد استفاده قرار می گیرد، بیمار نیازی به نگهداری ویژه از دستگاه و یا تعویض قسمت های مختلف آن نخواهد داشت.

دستگاه ونتیلاتور

سوالات متداول در اجاره دستگاه کمک تنفسی ونتیلاتور

 

چگونه دستگاه ونتیلاتور مناسب را برای بیمار خود انتخاب کنید؟

در نوع انتخاب دستگاه مناسب به نتیجه پیشینه بیماری های ریوی یا حال عمومی بیمار باید توجه شود و طبق دستور پزشک و تماس با کارشناسان ما دستگاه مورد نظر بیمار دریافت شود.

 

ونتیلاتورها دارای ویژگی های بسیار متفاوتی می باشند که هر کدام بسته به شرایط بیمار و نوع بیماری توسط پزشک و تیم مهندسی پزشکی انتخاب می شوند.

 

باید در نظر داشته باشید که انتخاب ونتیلاتور باید حتما طبق دستور پزشک معالج و شرایط حال بیمار و با مشورت تیم مهندسی پزشکی انجام شود و این خود باعث تفاوت قیمت در موارد انتخابی می شود.

 

مدت زمان مورد نیاز استفاده از ونتیلاتور چقدر است؟

 

بیمارانی که طبق دستور پزشک ملزم به استفاده از ونتیلاتور شده اند، عموما نگرانی درباره مدت زمان استفاده موثر از دستگاه دارند. در شرایط متفاوت بسته به نظر پزشک و وابسته به حال عمومی بیمار و نوع بیماری، طول مدت استفاده از چند روز تا چند هفته است و باید در نظر گرفت که در چنین شرایطی بیمار به صورت 24 ساعته باید به دستگاه متصل باشد.

بیمارانی که از دستگاه ونتیلاتور استفاده می کنند باید به کیفیت دستگاه انتخابی مطمئن باشند و از صحت عملکرد دستگاه و همسان بودن نیاز با دستگاه مورد نظر اظمینان حاصل نمایند.

برای این امر کارشناسان درمان شو به صورت 24 ساعته در خدمت کلیه بیماران و همراهان ایشان می باشند.

طول مدت اجاره دستگاه وابسته به طول مدت درمان و نظر پزشک در بازه های زمانی هفتگی و ماهانه خواهد بود.

 

چگونگی ارائه خدمات تحویل و نصب کالا

پس از تایید کالای انتخاب شده مراحل زیر طی می شود:

– دریافت اطلاعات دقیق بیمار و مشاوره اولیه کارشناسان درمان شو با بیمار و خانواده وی.

– عقد قرارداد و اخذ تضامین لازم مانند چک یا سفته و مدارک شناسایی بیمار.

– ارسال کالا در سریع ترین حالت ممکن(در مناطق 22 گانه تهران رایگان و برای سایر استان های کشور همراه با هزینه باربری).

– در صورت لزوم اعزام کارشناس نصب جهت راه اندازی و آموزش اولیه(در مناطق 22 گانه تهران شامل هزینه مازاد نمی باش، اما ارسال کارشناس برای شهرستان به منظور نصب و آموزش شامل هزینه مازاد بوده و این مورد وابسته به هر شهرستان به دلیل هزینه ایاب و ذهاب و حق العمل کارشناس متغیر است).

– در ارتباط بودن کارشناسان ما با همراه بیمار یا خود وی در مدت اجاره دستگاه جهت پیگیری وضعیت بیمار، ایجاد تغییرات تنظیمات در صورت لزوم و یا تمدید دوره اجاره دستگاه.

– اتمام مدت اجاره.

– تحویل گرفتن دستگاه(در مناطق 22 گانه تهران رایگان است).

– بررسی فنی دستگاه، کالیبراسیون و تمیز کردن جهت استفاده بیمار بعدی.

– تحویل قراداد و تضمین ها و مدارک بیمار.

 

  هزینه اولیه خرید مصرفی اجاره هفتگی اجاره ماهانه
 

ونتیلاتور

500.000 تومان

الی

2.000.000 تومان

تیوب ، فیلتر ، کانکتور

1.300.000 تومان

الی

2.500.000

وابسته به دستگاه انتخابی

4.000.000

الی

9.000.000

وابسته به دستگاه انتخابی

 

اجاره های فوق با در نظر گرفتن هزینه های ارسال و تحویل در مناطق 22 گانه تهران، مصرفی های نو(تیوب، فیلتر و کانکتور مخصوص) و اعزام کارشناس جهت راه اندازی و آموزش اولیه می باشد. در صورت عدم نیاز به مصرفی های دستگاه هزینه مربوطه کسر می شود.

 

هر نوبت اعزام کارشناس جهت اعمال تغییرات شامل هزینه اضافی رفت و آمد و نصب می باشد.

هزینه ارسال به شهرستان و عودت کالا بر عهده مشتری می باشد.